G. on The Blog!: Kusursuz Oje Sürmenin 8 Püf Noktası | Güzellik ve Makyaj | Gamze Mazgal

Kusursuz Oje Sürmenin 8 Püf Noktası

2 Yorum
nasıl oje sürülürEllerine önem veren kadınların vazgeçemediği kozmetik ürünlerinden biri de her renkte bulunabilen ojelerdir. Oje sürmek kimine göre oldukça sıkıntılı kimine göre de keyifli bir iştir. Açık renk ojeler çok daha kolay sürülebilse de koyu renk ojeleri sürerken ve kuruturken çoğunlukla zorluk yaşanır. Özellikle koyu renk bir ojenin dökülmesi ya da tırnaklara sürerken tırnakların kenarlarına ya da etrafa bulaşması gibi durumlar can sıkıcı olabilir. Bu anlamda kadın blogları işinizi kolaylaştıracak önerilerde bulunabiliyor. Bazı püf noktalarına uyarak oje sürmeyi daha kolay bir hale getirebilir, güzel sonuçlar alabilirsiniz. Oje sürmeye dair tüyolar almak için kadın portalı ladiesklub.com’a da göz atabilirsiniz. 
Sürdüğünüz ojenin kusursuz görünmesi, çok daha kolay oje sürebilmeniz ve kurutabilmeniz için işinize yarayabilecek püf noktaları neler? İşte, 8 tanesi.
oje nasıl sürülür
1.     Oje sürmeden önce ellerinizi ve tırnaklarınızı iyice yıkayın ve kurulayın. Tırnağınızdaki ojeyi asetonla temizleyip yeniden oje sürecekseniz aseton kalıntılarının tırnağınızda kalmamasına özen gösterin.
2.     Elleri sert bir zemine bastırarak tırnaklara oje sürmek ojenin çok daha kolay ve pürüzsüz tırnaklara sürülmesini sağlayabilir.
3.     Oje sürmeye başladığınızda ojenin fırçasını hafifçe ojeye batırın ve ince bir katman olarak tırnaklarınıza uygulayın. Fırçaya aldığınız oje miktarı çok olursa tırnağınızın üzerinde oluşan kalın katmanın kötü durmasına sebep olursunuz hem de ikinci katı sürerken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Oluşan kalın katmanlar ojenizin daha geç kurumasına da sebep olur.
4.     İkinci kat ojeyi sürmeden önce ilk sürülen katın iyice kuruduğundan emin olun.
5.     Koyu renkli oje sürerken tırnak kenarlarına taşan ojeleri asetona batırdığınız kulak temizleme çubuğu ya da törpünüz ile temizleyebilirsiniz.
6.     Koyu renkli ojeleri tırnaklarda bırakabileceği izler nedeniyle açık renk ojelere göre daha zahmetli olabilir. Koyu renkte kullandığınız ojeyi çıkarttığınızda tırnağınızda ojenin izlerinin kalmaması için koyu renk ojeyi sürmeden önce tırnaklarınıza bir kat parlatıcı ya da koruyucu sürerek alt zemin oluşturabilir, kuruduktan sonra koyu renk ojenizi sürebilirsiniz.
7.     Tırnağınıza süreceğiniz ojeyi önce tırnağınızın tam ortasına sürerek sonrasında tırnağınızın sağ ve sol kenarlara uygulayın.
8.     Tırnaklarınızdaki ojelerin bozulmadan kurumasını istiyorsanız hızlı kurumasını sağlayacak yöntemleri deneyebilirsiniz. Ojenizin üzerine oje kurutucusu uygulamanın dışında fön makinesini düşük sıcaklıkta tırnaklarınıza tutarak da daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. Elleri buzlu bir kabın içinde birkaç dakika tutarak bekletmek, soğuk su ojeyi sertleştireceğinden dolayı hızlı kurumayı sağlamak için uygulanabilecek bir diğer yöntem.


Güzellikten modaya, yaşamdan sağlığa hayata dair pek çok konuya yer veren Kadın siteleri kadınların her anlamda yardımcısı oluyor. Hayatınızı ve kendinizi önemsiyorsanız kadın sitesi http://www.likemandu.com’un keyifli ve bilgilendirici içeriklerden faydalanabilirsiniz. 


Bunlar da ilginizi çekebilir

2 yorum :

Blogger tarafından desteklenmektedir.