G. on The Blog!: Cilt Tonuna Göre Oje Rengi Seçimi | Güzellik ve Makyaj | Gamze Mazgal

Cilt Tonuna Göre Oje Rengi Seçimi

2 Yorum

Sıkla değişen oje trendleri çoğu zaman bizi hüsrana uğratır çünkü moda olan bazen bize yakışan olmayabilir.Cilt tonumuzu tanımak makyajda da olduğu gibi oje seçiminde de oldukça önemli.
Doğru cilt tonu ile uyum sağlamış renkler sizi her zaman güzelliğe taşır.
Bunun için cilt tonlarına uygun renklere gelin birlikte bakalım...
kırmızı ojeAçık tenli bayanlar diledikleri ojeyi seçme ve sürme konusunda en şanslı kesimdir.Çünkü beyaz bir ten, sürülen her renk ile eşsiz bir uyum içinde görünmeyi başarabilecektir.Özellikle kaçınması gereken bir kaç renkten bahsetmek gerekirse,tenlerini daha da soluk gösterecek olan sarı,parlak kırmızılar ve turuncumsu kırmızılardan uzak durmaları gerekmektedir.
Orta (medium) tonlular için oje seçimi: Medium cilde sahip olanlar için en uygun renkler parlak pembeler,mavi ve turuncudur.Aynı zamanda mavi ve gümüş yansımalı metalik renkleri de rahatlıkla kullanabilirler.Mümkünse kırmızı,lacivert ve morun koyu tonlarını tercih etmemelidirler.
mavi ojeSarı alt tonlu solgun tenlilerse -ben bu gruba dahil oluyorum- oje rengi konusunda oldukça kısıtlanmışlardır.Seçilen yanlış bir renk teninizi olduğundan daha da solgun gösterebilir. Pembenin açık ve parlak tonları,mavi ve moru rahatlıkla kullanabildikleri gibi açık kahve ve çikolata kahve onlar için ideal renktir.Bronzlaştığında mükemmeliğe ulaşıp hemen hemen her rengi kendine yakıştıran sarı alt tonlular her ihtimale karşın "altın sarısından" uzak durmalıdırlar :)
Koyu tenliler için ideal renkler kestane tonları,kırmızı ve koyu yeşillerdir.Beyaz,gümüş ve turuncu gibi sizi daha yaşlı ve cildinizi daha donuk gösterecek çok parlak renklerden özellikle kaçınılmalısınız.
Cilt tonunuza göre oje renklerinden kısaca bahsettim umarım yararlı olmuştur.
Bunların hepsinin birer genelleme olduğunu,göz zevkinize güvenerek kendinize en yakışan 
rengi bulmanın sizin için zor olmayacağını da belirterek postuma burada son veriyorum.
*Görseller alıntıdır.

Sevgiyle Kalın...


Bunlar da ilginizi çekebilir

2 yorum :

  1. ben kendimi orta ten olarak görüyorum ve evet kırmızı bana pek gitmiyor :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de sarı alt tonluyum ve bana en yakıştığını düşündüğüm renk mavidir :)

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.