G. on The Blog!: Aman Dikkat! | Güzellik ve Makyaj | Gamze Mazgal

Aman Dikkat!

7 Yorum
Bu öğrendiklerimi yazmazsam içimde kalırdı...
Cuma günü tv de kanaldan kanala gezinirken Gülben Ergen'in sabah proğramında Ayhan Ercan'ın konuk olduğunu gördüm.Ayhan Ercan'ı daha önce bir iki proğramda daha izlemiştim gerçekten güzel bilgiler veriyor.Azalan kaş ve kirpiklerim için hazır badem yağı tedavisine başlamaya karar vermişken belki bir şeyler daha öğrenirim diye izleyeyim dedim.
Şanslıymışım ki istediğim oldu ve son zamanların moda yağı Argan hakkında konuşulurken,Ayhan Bey Argan yağı alırken dikkat etmemiz gerekenleri belirtti.Karınca yumurtası yağı alovera yağı zamanındaki sahtekarlar şimdi de argan yağı için sahnedeler aman dikkat!

Şimdi elinizdeki argan yağlarını şu söyleceklerime göre değerlendirin dostlar...
*Öncelikle aldığımız yağın yoğunluğu su gibi olmalıymış...Yoğunluk arttıkça kalite maalesef düşüyormuş.
*Bir de sahte argan yağı tek kıvılcımda alev aldı şok oldum...Gerçek olansa yanmadı...Kimyasal katkısı olan yağın yanması hiç de  şaşırtıcı değil aslında ama saçımıza başımıza sürdüğümüz yağın alev aldığını görmek beni çok şaşırttı...Sahtelerin içinde silikon varmış.Silikonun cilde olan etkisini uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım.
Bu bilgiler doğrultusunda ben de hemen geçenlerde markasına pek güvenemediğim Watsons'dan aldığım Shiffa Home markalı Badem yağının önce yoğunluğuna baktım sonra da bir kaba boşaltıp yakmaya çalıştım  Şükür ki yanmadı yoğunluğu da gösterilene göre uygundu.Bu markalı bir ürün kullanan var mı?Memnun kaldınız mı?Yorumlarınızı bekliyorum.Ayrıca proğramın linkini(20 Eylül 2013 tarihli) de vereyim ki siz de izleyebilesiniz.
Umarım herkes için faydalı bir post olmuştur.Şimdi hemen elinizdeki bitkisel yağları değerlendirmeye alın ki kaş yapalım derken göz çıkartmayalım...Bunlar da ilginizi çekebilir

7 yorum :

 1. canım bende o markanın badem yağı ve menekşe yağını kullanıyorum memnunum aslında bu tarz yağlar genelde düzenli kullanımla sonuç veriyor. ayrıca bahsettiğin yanma meselesi benimde ilgimi çekti daha önce kullandığım bir badem yağı vardı mazot gibi kokardı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzenli kullanmaya çalışacağım inş Begümcüm bakalım sonuç alabilcekmiyim...
   Benim de bir karınca yumurtası yağı tecrübem var ki akıllara zarar :D

   Sil
 2. Shiffa Home'un yağlarına ben güveniyorum.İStediğim sonucu alabiliyorum düzenli kullanımda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım ben de istikrarı sağlarım ve istediğim sonucu alabilirim :)

   Sil
 3. Evet çok doğru demiş canım,ünide bunla nazım gelmişti bize seminere :) bir şey daha var,ama tam net hatırlamıyorum keşke yazsaymışım,peçete bir damla damlatınca rengi değişmiyorsa yada içine geçmiyorsamı ne o şekildede anlaşılıyordu.Öğrenirsem yazarım sana tam net bilgiyi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğrenirsen mutlaka yaz kuzum doğal diye güvenip alıyoruz mağdur olmayalım sonra...

   Sil
 4. Hemen evdeki yağın yanıp yanmadığına bakıcam :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.